עיבוי שפתיים באמצעות חומצה היאלרונית

עיבוי שפתיים באמצעות הזרקת חומצה היאלרונית נחשב לנפוץ ביותר מבין כל השיטות. החומצה ההיאלרונית היא חומר הקיים בגופנו באופן טבעי ומצוי בעיקר בסחוס וברקמות החיבור, אך ייצורו בגופנו הולך ופוחת עם השנים.

למי מתאים טיפול עיבוי שפתיים?

ירידת הנפח בשפתיים היא תופעה שקשורה לגיל, ומסיבה זו הביקוש לטיפול עיבוי שפתיים נפוץ בעיקר בקרב נשים בנות 40 ומעלה. יחד עם זאת, נשים בעלות שפתיים דקות המבקשות לעבות אותן, יכולות גם הן לבצע את הטיפול. ככלל, הבחירה לעיבוי השפתיים היא אסתטית ואישית, על פי שביעות רצונה של כל אישה ממראה השפתיים שלה.

מי מורשה לבצע את הטיפול?

החוק בישראל קובע כי הזרקת חומרים לעיבוי שפתיים, שנחשבת לפעולה זעיר-פולשנית, תיעשה על ידי רופא הרשאי לביצוע פעולת ההזרקה.

כיצד מתבצע הטיפול?

הטיפול מבוצע בהרדמה מקומית או לאחר מריחת משחה מאלחשת, ואורך בדרך כלל דקות ספורות. לאחר הגדרת הקווים החדשים של השפתיים, מזריקים את החומצה בעדינות אל המקומות המיועדים. חומר ההזרקה, הנבחר מבין מספר מותגים של חומצה היאלרונית הנושאים תווי תקן מחמירים, ייקבע על פי מספר פרמטרים הקשורים במבנה השפתיים, בעובי העור ועוד. היות ומדובר בחומר שמיוצר בגופנו, לא צפויות תופעות לוואי מלבד אדמומיות קלה ו/או שטפי דם.

האם הטיפול כואב?

ההזרקה מבוצעת עם מאלחש או בהרדמה מקומית, ולכן אינה כואבת.

כיצד יש להתכונן לטיפול?

לקראת הטיפול תתקיים פגישה בה נדון על עיצוב השפתיים הרצויות ועל חומר המילוי המתאים. יש לקחת בחשבון שבמידה ואתם מטופלים במדללי דם ו/או תוספי תזונה הגורמים לדילול הדם, תיאלצו להפסיק את השימוש בהם כ-10 ימים טרם הטיפול. הרפס של השפתיים וכל נגע באזור, גם כן מצריכים התייחסות, ודורשים טיפול בכדורים לפני ואחרי הטיפול.

מה הן תוצאות הטיפול ומה צפוי אחריו?

התוצאה היא מיידית, ועם זאת, יש להמתין תקופה של שבועיים עד להתייצבות החומצה בגוף ותופעות לוואי רגילות שיחלפו, כדוגמת אדמומיות קלה, שטפי דם ובצקת הנוצרת בעקבות הטראומה לעור. החומצה ההיאלרונית נשארת בשפתיים תקופת זמן של חצי שנה עד שנה.

.